Chata
Kalamárka

14 lôžok v 4 izbách, veľká spoločenská miestnosť, voda, elektrina, wc, kúpelňa, kompletne zariadená.

Rezervácia Bc. Jana Ľalíková: +421 907 568 914 janalalikova@azet.sk

Chata
Ruženka

7 lôžok, elektrina, kompletne zariadená, voda zo studne, ohnisko. Chatka sa nachádza v lese neďaleko Skál pod chatkami.

Rezervácia Juraj Kalamár: +421 915 285 156

Stanovanie
na Kalamárke

Na klasických miestach, okolo chatiek je dnes stanovanie oficiálne zakázané. Stanovanie je možné pri horárni vedľa parkoviska.

Tento stav je v procese vybavovania, preto prosím rešpektujte zákaz.

Prístup
na Kalamárku

Autobusom alebo vlakom do Detvy. Odtiaľ autobusom alebo pešo na námestie v Starej Detve. Z námestia autobusom alebo pešo do mestskej časti Stavanisko. Odtiaľ pešo po panelovej ceste 1,7 km ku skalám alebo po červenej turistickej značke 0:30 h ku skalám. Autom z hlavnej cesty (smer Zvolen-Lučenec) odbočiť do Detvy. Odtiaľ do Starej Detvy. Potom cez mestskú časť Stavanisko po panelovej ceste ku skalám. POZOR: zákaz prístupu autami až ku skalám. Z horského hotela Poľana- po červenej turistickej značke juhozápadnym smerom 1:15 h.

Zobraziť na mape trasu: Detva - Kalamárka Zvolen - Kalamárka Lučenec - Kalamárka Brezno - Kalamárka

Obchody
a reštaurácie

V časti Detva-Sídlisko sa nachádzajú predajne: Tesco, Lidl, Billa. V starej časti mesta sú menšie súkromné obchody a obchody COOP Jednoda.

Reštaurácie: Barock Steakhouse, Pivnica Pri Studni, Pizzeria Talia (donáška), Reštaurácia Siroň (donáška), Motorest Detvan (donáška). 7,5 km od Detvy smer Zvolen sa nachádza Masarykov dvor (penzión, reštaurácia, jazdecký areál, wellness)