Zatancujte si Odzemok (8+) na Vrchných skalách

Ahoj, banda horolezecká, tí pozornejší z vás si isto všimli, že v Obrovskej streche na Vrchných skalách sa už nejaký ten piatok blýskajú nové nity. Dnes túto zďaleka nie položenú líniu úspešne pretancoval jej autor Robin Gelle z Popradu a napísal mi o tom takto: 

"Tak a cesta je hotová.
Odzemok 8+. Navŕtal som ju ešte v daždivý víkend 13.09.2014, istený sólom klasicky zdola. Ten odlez od posledného nitu po mokrých machoch nebol síce ťažký, no budem si ho ešte chvíľu pamätať. Preliezol som ju však až dnes 21.10.2014. Skôr som nemal cestu okolo. Odistená je nerezovými expanznými nitmi, kedže v takom previse a pri vŕtaní odspodu to je asi najefektívnejší spôsob. Tretí nit by mal nahrádzať hrdzavú skobu, ktorá tam je. Zabudol som si kladivo a tak som ju nemal čím vybiť. Nit je trochu vyššie ako pôvodná skoba, dookola to dosť dunelo. Tri pukliny medzi lokrami som upchal chemickou maltou, snáď to predĺži ich životnosť." 

A mne nezostáva nič iné, len poďakovať ešte raz Robinovi za, zdá sa, že parádnu cestu a vás pozvať opáčiť, či to bude naozaj "len" za osem plus :-) A potom sem kľudne napíšte svoje pocity. Som zvedavý, kto dá prvý onsajt!

Majte sa ako chcete a hlavne lezte kým sa dá! (liezť sa dá vždy...) 

Autor článku: Jozef Sklenár, HO Slávia Zvolen