Ľadopád Bystrô - lezenie zakázané!!!

Ahoj banda horolezecká, kamaráti, pravdepodobne niektorým z nás v tom závale informácií, ktoré sa na nás v dnešnej dobe zovšadiaľ valia, unikla informácia, že výnimka na lezenie na ľadopáde Bystrého potoka skončila v r. 2015 a do ďalších rokov nám ju nepredĺžili. PROSÍM VÁS REŠPEKTUJTE TO!!!

Lezenie ľadopádu nám zakázali kvôli každoročne opakovanému porušovaniu podmienok výnimky, konkrétne kvôli tomu, že opakovane aj po upozorneniach CHKO, niekto presúval koryto potoka. Čo viac k tomu dodať... Pri rokovaní s riaditeľkou CHKO Poľana som na to nemal čo povedať, cítil som sa ako kretén.
Čo sa však napriek tomu podarilo, po 20 rokoch nám povolili liezť na Melichovej skale! A tiež bez problémov predĺžili výnimku pre Vrchné skaly na Kalamárke. Tak si to prosím vás neposerme tým, že budeme porušovať zákaz lezenia na ľadopáde Bystrô. Ak to nebudeme rešpektovať, určite bude nasledovať opatovný zákaz Melichovej skaly a možno aj veľké problémy s predĺžením výnimky pre Kalamárku... a to už potom bude úplne v prdeli.
Tak vás ešte raz prosím, NESERME SI DO VLASTNÉHO DVORA! Skúste ísť na Mačinovú alebo iné ľady. 

Autor článku: Jozef Sklenár

Kompletné znenie výnimky (PDF)