Skalolezecké preteky KalamárKAP 2017

Ahoj Kalamárčančata, s nastupujúcou jeseňou sa nám pomaly, ale isto začína kaziť počasie, dni sa skracujú, noci predlžujú a tak je čas dať si zraz a kto chce, kľudne trebárs aj symbolickú rozlúčku so sezónou. Srdečne vás pozývame osobne načať druhú päťročnicu KalamárKAPu – pretekov v krátkom behu a dlhom lezení, ktoré sa uskutočnia tradične v poslednú septembrovú sobotu, 30. 09. 2017.

Trochu si zabeháme, poriadne zalezieme, postretáme kamošov, čo boli celý rok porozliezaní po skalách celého sveta, kotlu s guľášom sa na dno pozrieme a s bielou penou na fúzoch a pri dobrej muzičke sa presne o polnoci znenazdajky prehupneme do októbra! Ceny máme toho roku veľmi zaujímavé a samozrejme sa ujde nielen víťazom, ale aj do tomboly. K súťažným kategóriám pribudla „Família“, to aby si mohli zasúťažiť aj rodinné tímy s deckami a pivo budeme tentokrát nalievať do kompostovateľných pohárov. Hádam nám nezhnijú kým ho všetko popijeme...

A viete čo? Príďte už v piatok! Večer si premietneme zopár lezeckých filmov z Hory a mesto 2017, oheň už bude horieť, aj gitara bude naladená... Takže sa nalaďte aj vy, pripravte taktiku a ukážte, čo ste v tom dvetisícsedemnástom natrénovali!

Tešíme sa na vás, horám zdar!Informácie o pretekoch:
jozosklenar@gmail.com    mobil: +421 902 806 547

Za organizačný tím Jožo Sklenár, HO Slávia TU ZvolenKalamárKAP 2012    KalamárKAP 2013    KalamárKAP 2014    KalamárKAP 2015    KalamárKAP 2016    Sledujte aktuálne info aj na Facebooku


kalamarkap

Predregistrácia | KalamárKAP 2017

Predregistrujte sa každý zo suťažnej dvojice!


Ak sa chystáte zúčastniť pretekov, budeme vďační, keď nám vyplníte tento jednoduchý formulár. Predregistrácia nie je záväzná, ale veľmi pomôže organizátorom ako orientačná inormácia o tom, koľko ľudí máme na pretekoch očakávať...
Samotná registrácia bude prebiehať priamo na mieste pred pretekmi.
Ďakujeme.
(Údaje, ktoré je potrebné vyplniť, budú použité iba pre informačné účely stránky www.kalamarka.sk.)

HARMONOGRAM A SYSTÉM PRETEKOV 2017

Sobota, 30. septembra 2017, Stavanisko nad Detvou - Kalamárka


09:00 – 10:00 registrácia lezcov
10:00 – 10:15 otvorenie pretekov, organizačné pokyny
10:15 ŠTART
10:15 – 17:00 exhibičný beh s vercajchom + lezecký maratón
17:00 – 18:00 občerstvenie (guľáš, pivo, kofola...)
18:00 – 19:00 vyhlásenie výsledkov, tombola
19:00 - premietanie lezeckých filmov
19:00 - živá hudba, voľný program...


Registrácia
- bude prebiehať od 9:00 do 10:00 na Stavanisku (mestská časť Detvy), na začiatku panelovej cesty vedúcej na Kalamárku. Štartovné je 5 €, v cene je zahrnuté občerstvenie, jeden guľáš a jedno pivo. Každá zaregistrovaná dvojica dostane súťažné číslo a štartovný list so zoznamom súťažných ciest. Po registrácii bude nasledovať otvorenie pretekov a krátke vysvetlenie pravidiel.


Beh
- je prvou súťažnou disciplínou. Spoločný štart zo Stavaniska odpálime o 10:15. Pretekárov čaká síce nie dlhá (necelé 2 km), no celkom výživná (prevýšenie cca 215 m) trať s betónovo-asfaltovým povrchom a bukovo-hrabovou kulisou. A keďže to bude tak trochu exhibičný beh na odplašenie medveďov, minimálnou povinnou výbavou každého pretekára bude sedák a 4 expresky, všetko samozrejme navlečené tak ako sa patrí, nech to pekne cinká... Cieľ bude pri Base campe (veľká chata) na Kalamárke. Hodnotenie podľa umiestnenia, systémom, že prvý v cieli získa najvyšší počet bodov a každý ďalší o niekoľko bodov menej. Súťažnej dvojici sa potom body zrátajú. Prevoz zvyšného matrošu a ostatných vecí bude zabezpečený centrálne, medzi koncom registrácie a štartom - každý si všetky svoje veci zbalí do bágla a my ich všetky odvezieme do cieľa.


Lezecký maratón
– je druhou a hlavnou disciplínou. Súťaží sa vo dvojiciach, resp. rodinných tímoch (kat. „Família“). Cieľom je vo vymedzenom čase získať čo najviac bodov za vylezené cesty. Každá dvojica dostane pri registrácii štartovný list so zoznamom súťažných ciest, do ktorého si budú pretekári vylezené cesty zapisovať. Vybraté cesty sú v obtiažnosti IV až X- UIAA, pričom do zoznamu nezabudneme zaradiť aj zopár neodistených klasík, ktoré budú bodovo zvýhodnené. Takže v každom prípade si nezabudnite pribaliť nejaké vlastné istenia (friendy, čoky, hexy, vklínence...). Tiež sme sa v duchu kalamárskych tradícií rozhodli zvýhodniť malým bodovým bonusom tých, ktorí nebudú používať magnézium. Najvyšší počet bodov je za cestu vylezenú štýlom OS, RP, PP, menej za AF a najmenej za TR. Každú cestu si pretekár môže započítať iba raz, v prípade viacnásobného prelezu si zapíše bodovo najhodnotnejší prelez. Konkrétnu cestu môžu, ale nemusia vyliezť obaja pretekári z dvojice, je na vás akú taktiku si zvolíte... Vyplnený štartovný list treba odovzdať najneskôr do 17:00, kedy je ukončenie súťažnej časti pretekov. Za každú minútu meškania budú trestné body.


Vyhodnotenie a súťažné kategórie
– súťaží sa v 5 kategóriách: Muži, Ženy, Zmiešané dvojice, Horskí vlci (súčet rokov nad 100), Família (nová špeciálna kategória, určená pre rodičov s deťmi do 15 rokov, pričom počet detí - súrodencov je neobmedzený) a ocenení budú aj najlepší Zberači (najväčší počet vylezených ciest ľubovoľnej obtiažnosti) a najrýchlejší bežec. Po spočítaní bodov za prelezené cesty sa dvojici pripočítajú body za beh a spraví sa celkové poradie dvojíc.


Tombola
– po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien na vás čaká tradičná a zaujímavá tombola, do ktorej sa môže zapojiť každý, nie len pretekári. Cena jedného lístka je 1€ a vyhrať sa dá aj... lietadlo (no veď uvidíte!)


Občerstvenie
– v ponuke bude výborný guľáš, pripravený priamo pánom horárom z Kalamárky, k nemu chlieb z miestnej pekárne „Mravec & synovia“ a čapované pivko z neďalekého rodinného pivovaru „Dobrovar“. Pretekári majú 1 porciu guľášu a 1 pivo grátis, ostatní guľáš za 2 € a veľké pivo 1 €.


Kultúrny večer
– „starý“ horský vlk a kalamárčan Alan Formánek nám poskytol výber toho najlepšieho z tohtoročného filmového festivalu Hory a mesto. Niečo si pozrieme už v piatok večer pred pretekmi a najlepšiu čerešničku si necháme na sobotu večer. Čo to bude vám neprezradíme, nechajte sa prekva-piť, ale kto viete po anglicky, tak skúste rozkymácať skalu 11 krát...


Muzička
- o nočnú zábavu pri ohni aj pred pódiom sa postará hudobné teleso zo Zvolena, ktorého meno v tejto chvíli nie je dôležité, podstatné je, že zahrať vedia čokoľvek a výborne. A ak sa ku nim už tradične pridajú posily spoza Slanských vrchov, tak opäť raz z toho bude večer, na ktorý dlho nezabudnete napriek tomu, že si z neho nebudete veľa pamätať.


Parkovanie
– priamo na parkovisku pred horárňou, v prípade naplnenia kapacity parkoviska sa riaďte pokynmi organizátorov.


Ubytovanie
– každý si nocľah zabezpečuje vo vlastnej réžii, v stane či pod širákom na lúke vyhradenej organizátorom, prípadne na klasických stanovacích miestach. V prípade záujmu o nocľah v chate (10€/os) kontaktujte organizátora (0902 806 547) a keďže miest je málo, kto prv príde, ten prv melie...

Hlavný partner pretekov

sport-outdoor

Partneri a sponzori pretekov

kalamarkap